Linnainimesed on maale kolimise taas päevakorda võtnud

Linnainimesed on maale kolimise taas päevakorda võtnud

Inimeste huvi maamajade vastu on kasvanud. Veel enam, kui Tallinnas on korterite ja eramute vaatamas käimise aktiivsus langenud, siis pealinna ümbruses on see kõrge.

Päringuid tuleb pidevalt ning huvi tuntakse nii talude, kinnistute, suvilate kui ka väikelinnade ja alevike korterite vastu. Maal on rahulikum, inimesi vähem ning seda tajuvad kohalikud ja pealinnast pärit huvilised.

Just tallinlaste huvi maale kolimise vastu on kasvanud ning eriti ahvatlev on omada talu, linnalähedast maamaja või aastaringseks kasutamiseks sobivat suvekodu, kuhu saaks pageda viiruse eest, säilitades või taasluues kontakti loodusega. Unistatakse, et oleks oma aed, kus tegevust leida ning käed mullaseks teha.

Teisalt on inimesed, kes istuvad perekonniti koos oma linnakorteris, hakanud enam mõtlema ka elukorralduse ja -stiili peale ning paljudele näib, et olenemata praegusest kriisisituatsioonist on ka tulevikus nende elu kusagil linnalähedases piirkonnas jätkusuutlikum.

On tõenäoline, et selle kevade trendiks saab linnalähedane maja, suvila või talu. Võidavad need müüjad, kes võtavad kuulda spetsialistide nõu ning panevad on kinnisvara müüki täpse turuhinnaga.

Külli Friedrichson, Uus Maa Kinnisvarabüroo elamispindade tegevjuht