Alustab Investor Urmas

Investor Urmas - Uus Maa Kinnisvarabüroo
Investor Urmas – Uus Maa Kinnisvarabüroo

Investor Urmas on 45-aastane eesti mees. Ta on olnud tubli müügimees ning suurema osa oma professionaalsest elust töötanud reklaami alal. Urmas on õnnelikus abielus ning peres kasvab kaks alaealist last. Töö on end ära tasunud ja nende perel on kena paarismajaboks Tallinnas Kakumäel. Selle laen on 15 aasta jooksul pea nulli tasutud ning Urmas mõtleb, kuidas edasi?

Investor Urmas otsib rahulikumat pensionipõlve

Nende Kakumäe majaboks on sõprade poolt kiidetud, parimas korras ja üks eeskujulikumaid kogu piirkonnas. Ühtlasi on Urmas selle sisekujunduse koos naisega teinud ise. Kasutanud küll odavamaid sisustusbrände ning mõnegi detaili ise meisterdanud, kuid kooslus näeb välja suurepärane.

Ta on oma töös olnud tubli, kuid mõistab, et edukas müügimeheamet siiski rikkaks ei tee. Et pensionipõlv oleks rahulikum, on vaja õppida investeerimiskunsti. Urmas loeb esimesed raamatud investeerimisest ja kuulab põnevusega edukate inimeste kogemusi raha paigutamisest kinnisvarasse. Ta hakkab jälgima kinnisvaraTV sarju ning mõistab, et lihtsate flippimisviisidega on võimalik teenida päris kenasti. Kinnisvara on Urmast alati köitnud ning ta on alati portaalide pakkumistel silma peal hoidnud.

Parima tulemuse saavutad spetsialistina

Urmas saab aru, et investeeringutega on tegutsema vaja hakata kohe. Ta peab naisega nõu ning otsustab töökohta vahetada ja kandideerida kinnisvarabüroosse maakleriks, et saaks sellele teemale lähemale. Oma CV saadab ta kõige tugevamasse kinnisvarabüroosse Eestis ning pärast mitmeid katseid ja intervjuusid võetakse ta Uus Maa Kinnisvarabüroosse proovile.

Töötades elukondliku nooremmaaklerina Põhja-Tallinna piirkonnas, läbib ta koolituskadalipu, mis kestab 6 kuud ning mille käigus saab ta maakleritöö selgeks. Sooritanud ka Uus Maa-sisese keeruka maaklerieksami, saab temast tugevaima kinnisvarabüroo kinnisvaraagent ning ta alustab iseseisvat karjääri Uus Maa maaklerite ridades.

Algkapital

Õppides maakleriks, hoiab Urmas silmad lahti ka kõigi investeerimisvõimaluste osas ning peagi mõistab ta, et selle valdkonna investeeringud nõuavad algkapitali. Urmas peab kodus nõu ning koos otsustatakse võtta risk, pannakse müüki pere paarismajaboks ja hakatakse otsima Haabersti piirkonnas suuremat üürikorterit.

Müügitehing sattus täpselt koroonakriisi algusse, mis tähendab, et oma senise kodu eest saadi soovitud hind ning üürikorter leiti juba tavapärasest soodsama hinnaga.

Urmase paarismajaboksi eest maksti 217 000€, lisaks oli tal enda sääste 40 000€. Ta otsustab kõik 260 000€ kinnisvaraturule investeerida, soovides vähemalt 20% aastatootlust, kuid minimaalselt läheb püüdma 8%.

Strateegia

Portfelli plaanib Urmas jagada pooleks üüritootluse ja agressiivsema, spekulatiivse või remontivajava kinnisvara parendamise vahel (flippamine, väikearendus). Ta on selleks loonud firma, mille nimeks saabki AS Investor Urmas.

Kas investeerida kinnisvarasse eraisikuna või läbi firma?

Eestis kehtib firmadele tulumaksusoodustus, mis annab võimaluse kasumi maksuvabaks reinvesteerimiseks. Ühtlasi registreerib Urmas oma firma ka käibemaksukohuslaseks, mis annab võimaluse üüritootlust pakkuva uue kinnisvara osta käibemaksu pöördmaksustamissätteid kasutades ilma käibemaksu ostuhinnale lisamata.

Nüüd on kõik valmis ja Urmas asub objekte otsima. Silmapiiril neid juba on ning esimesest tehingust annab ta teada juba õige pea.