Maade ja majade vanemspetsialist Andrus Soonsein ütles, et Nõmme majade turg on tema hinnangul hakanud elavnema, kuid häid pakkumisi on vähe.
Soonsein selgitas, et Nõmme puhul on väga suured piirkondlikud erinevused. “Ostjatel on tihti väga konkreetne soov, millist maja, kuhu piirkonda ta otsib,” osutas Soonsein. Laias laastus võib Nõmme jagada kolmeks-neljaks piirkonnaks: Raba piirkond, Hiiu, Glehni ning Toome puiestee. Samas rõhutas ta, et ostjale on väga tähtis konkreetne naabrus. “Kui kõrval on lagunev maja ning pole selge, mis sellest saab, vähendab see kindlasti huvi ning väärtust,” ütles ta ning lisas, et samuti ei soovita osta ei Vabaduse puiestee ega raudtee vahetusse lähedusse.
“Nõmmel on puudus headest pakkumistest,” rõhutas ta ning selgitas: “Ehkki lagunenud maju on palju, ei soovi omanikud pahatihti müüa või küsitakse ulmelisi hindu nagu näiteks kolm miljonit või enam.” Soonseina hinnangul on küllalt kliente, kes oleks valmis lagunenud maja ostma vaid krundi pärast, kuna Nõmmel praktiliselt vabu krunte polegi, ent tegu on ühe kõige hinnatuma rajooniga Tallinnas.
Nõmme majad võib jagada tinglikult kolme hinnaklassi:
- amortiseerunud puitmajad kehvas asukohas – kuni 1 miljon
- keskmises korras Veneaegsed kivimajad – umbes 2 miljonit
- hinnatud asukohas uuemad majad 4-6 miljonit
- villad 10-15 miljonit
Soonsein selgitas, et iga üksiku objekti puhul võib hind mingi teguri toimel oluliselt erineda. Lisaks asukohale rõhutas ta sisustuse tähtsust. “Villades võib mööbli ja tehnika väärtus olla mitu miljonit,” ütles ta, ent hoiatas siiski, et alati ei tähenda, et tehtud investeeringu tagasi saab. Kõige suurema probleemina nägi Soonsein seda, kui hoone välimuses ning siseviimistluses pole järgitud ühtset selget stiili.