Uus Maa Maakri ja SOHO Fond avasid Põhjalas võimsa näituse

Uus Maa Maakri ja SOHO Fond avasid Põhjalas võimsa näituse

Eesti üks julgeima ja silmapaistvama käekirjaga kunstnik SOHO Fond avas PÕHJALA Tehases oma pöörase ja mahuka isikunäituse. Uus Maa Maakri kinnisvarabüroo toetab SOHO Fondi ning kunstniku juhendamisel valmis näitusel ühisloominguna taies, mille väärtus kasvab ajaga sama jõudsalt kui Uus Maa töötajate investeerimisfondi Investor Urmas aktsia.

Näitusel eksponeeritavast materjalist on suurem osa saanud alguse autori Bali kunstiresidentuurist ja jõudnud rullis lõuenditena Eestisse. Kunstnik salvestas teostes oma viimase viie aasta mõtted, emotsioonid, ideed ja kihistused ning on aastate jooksul algset materjali täiendanud.

Kunstniku viimase loomeperioodi värvikasutus ja joon on jõuline ning vähemalt sama julge on ka teoste ühiskonnakriitika. SOHO Fond kasutus oma teoste loomisel väga erinevaid tehnikaid – teostel segunevad julgelt kihtidena nii realistlik maal, kollaaž, mosaiik kui ka tänavakunstist tuttavad tehnikad.

Autori loomingut toetab UUS MAA Kinnisvarabüroo peakontor Maakri kvartalis, kellega koostöös toimus Uus Maa #SOHOFEST sündmus, millel rajati ühiselt popkunsti teos nimega #kinnisvarakõrgliiga, mis jääb näitusele üles vaatamiseks.

1962. aastal Tallinnas sündinud SOHO Fond õppis EKA avatud akadeemia bakalaureuseõppes ja täiendas end New Yorgis, USA-s. Hetkel jätkab autor õpinguid Eesti Kunstiakadeemias ja antud näitus on tema MA lõputöö osa.

Näitus on avatud kuni 15.09.