Tartu rulluisumaratonil säras võidukalt Uus Maa sinine ja kollane värv

Pühapäeval, 10. augustil, toimus Tartu 3. Rulluisumaraton, millest võttis ka sel aastal osa Uus Maa Kinnisvarabüroo spordiklubi eesotsas tublide sportlaste Kristi Väljaotsa, Jaanus Kase, Kert Keskpaiga, Mika Sucksdorffi ja Jaanus Laugusega. Tegemist on iga-aastase spordiklubi traditsioonilise üritusega, kus uusmaakad saavad nii omavahel kui ka proffidega mõõtu võtta.

Uus Maa spordiklubi kutsel ja värvides võistles rulluisumaratonil ka maailmatasemel rulluisutaja Alfredo Leon Moreno Venezuelast.  24-aastane Alfredo Moreno on hetkel World Inline Cup Ranking 2009 tabelis 20. kohal. Lisaks sõitis Uus Maa spordiklubi värvides ka eesti üks parimaid laskesuusatajaid  Indrek Tobreluts.

Kokku lõpetas  36 km rulluisumaratoni 761 võistlejat. 1. koha saavutas Alfredo Moreno Venezuelast  (ajaga 1.01.15.9) ja 2. koha Indrek Tobreluts Tartust (1.01.16.6), 5. koha saavutas Kert Keskpaik (1.01.20.1), 20. koha saavutas Jaanus Laugus (1.04.56.9), 73. kohaga lõpetas Mika Sucksdorff (1.11.18.4), 366. koha saavutas Kristi Väljaots (1.29.08,6) ja 537. kohaga lõpetas Jaanus Kask (1.41.36.7). Meeskondlikus võistluses saavutas Uus Maa spordiklubi teise koha.

Jaanus Laugus, Uus Maa Kinnisvarabüroo juhatuse esimees,  tutvus Šveitsi treeninglaagris  Alfredo Morenoga , kes on Lauguse sõnul andekas rulluisutaja ning meeldiv seltskonnakaaslane.  Alfredo Moreno jääb Eestisse rulluisutajate treeninglaagrisse ning osaleb ilmselt ka Suverulli sõidul.

Uus Maa töötajate hulgas on rulluisutamine üks lemmik spordialasid. Läbi spordiklubi ja erinevate võistluste püütakse seda  ala edendada ning rulluisutamist populariseerida, näiteks sügisel osalevad mitmed klubiliikmed mainekal Berliini rulluisumaratonil.

Mika, uisutaja vol 2  Kristi vol 4   Kõik kolm kohta

Tiina Sheini, Uus Maa Kinnisvarabüroo turunduse ja kommunikatsioonijuhi kommentaar:
“Olin ise finišis ja nägin võidukaid Uus Maa värvides võistlejaid üksteise järel saabumas. Nii uhke tunne oli näha, kui kaks sini-kollast pikka ja saledat meest finišijoone esimestena ületasid ja hiljem autasustamisel pjedestaalile astusid. See oli mega vaatepilt, kui esimeses grupis koos võitjatega lõpetanud meie Kert ja mõne minuti möödudes teises grupis lõpetanud Jaanus minust mööda tuhisesid! Mehed on ikka nii palju trenni teinud ja vaeva näinud, minu austus ja lugupidamine nende ees.“