Minu praktikakogemus Uus Maas

Praktikakoha leidmine on tudengil tavaliselt üks väga raske ettevõtmine. Valikut on seinast-seina, küll aga ei ole kõik suuremad ja tuntumad firmad just kuigi vaimustuses sellest, et mõni kogenematu ja õppiv tudeng tuleb ettevõttesse midagi korda saatma. Uus Maa Kinnisvarabüroo ei ole üks nendest!
Ise õpin Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainoris. Rohkemat infot Uus Maa, kui praktikakoha kohta sain koolilt. See oli pakkumine, millest haarasin kinni esimesel võimalusel.
Minu praktika Uus Maa Kinnisvarabüroos oli tõeline elamus! Ühe aktiivseima, motiveerivama ja toredaima personalijuhi Mari Moora juhendamisel viisin läbi personalipraktika. Sel ajal sain tutvuda ettevõtte struktuuri ja kogu kollektiiviga. Mis kuulus personalijuhtimise kohustuste hulka, siis osalesin kõikidel tööintervjuudel, millest eelnevalt olin  koos personalijuhiga välja valinud sobivad kandidaadid osalemaks vestlustel. Uus Maa üheks suureks trumbiks tööturul on tugev töötajate koolitamine. Sellest suurest trumbist sain ka mina osa, kus osalesin erinevatel koolitustel ja koosolekutel. Kuna uusmaakad on ühed säravamad ja toredamad inimesed üldse, keda mina olen ühtse tiimina tegutsemas näinud, on loomulik, et nende igapäevaelust ei puudu ka lõbusad ettevõtmised, koosviibimised ja üritused. Samuti sain ka mina osa nendest lõbusatest aktsioonidest – ühesõnaga tegevust jätkus.
Uus Maast saadud kogemus andis mulle kinnitust minu õpitule ja kindlasti ka ajakohast ning vajalikku teadmistepagasit edukaks personalitöö toimimiseks tulevikus. Sealsed tööpäevad möödusid väga tegusalt. Olles Uus Maas kõigest praktikant, ei morjendanud see ei mind ega juhendajat ning töö käis täiel võimsusel.Nagu järgnev lause on tsiteeritud: ”Uus Maas ei õpi kohvi ja koopiaid tegema!” See vastab täielikult tõele! Mina sain tänu sealsele praktikale tohutu energialaegnu ja teadmistepagasi!

Sigrid Saareoks