Kuidas tuppa kevadet tuua?

Väga lihtsalt saab väikeste asjade muutmisega tuua uusi tuuli eluruumidesse. Eelkõige võib olla uuenduste eesmärgiks rahuliku või hoopis särava ning elava õhkkonna saavutamine kodus, seega tuleks talvised tumedad ja rasked materjalid asendada õhukeste pastelsete toonidega. Kevadisema õhkkonna loomisele aitavad kaasa peamiselt linasemad ja puuvillased kangad, kuigi valik materjalide osas on väga palju laiem.

1. Kardinad: Värskema ilme toovad meie tuppa uued kardinad. Kevadist meeleolu loovad lilleline muster, roheline, beež, virsik ja valkjad värvid. Peale heledate toonide sobib kevadel suurepäraselt ka kuld, fuksia ja rohelisel põhinevad kollased värvid. Kindlasti on meie poodides hea valik ilusaid ja omanäolisi tapeete. Kattes ühe seina uue tapeediga, saab toale uue väljanägemise, kuid samas miks mitte ka kasutada heledat seinavärvi või lausa dekoratiivkrohvi.

2. Padjad, küünlad jmt esemed: Hea võimalus kiireks muutuseks on ka näiteks uute padjakatete näol, mida saab sobitada nii tapeediga kui kardinatega. Kevadise meeleolu toovad lillelised katted, mis loovad täiesti uue ilme diivanile. Lisaks padjakatetele tasub kriitiliselt üle vaadata talvistes värvides küünlad, laualinad, kujud jmt esemed, mis on talvistes ja võibolla isegi veel jõulupühade toonides.

3. Vaibad: Suurepärase vahelduse ruumi kujunduses ja üldmuljes annavad vaibad. Kui vaiba eesmärk on hoida talvel põrandad soojana, siis kevadel saab vaibaga luua uut meeleolu. Kardinatega kokkusobitatud kaltsuvaip annab teistsuguse hingamise eluruumidesse. Hästi sobivad kevadel iirise sinine, kahvatulilla ja rohelisel põhinevad kollased värvid, nii vertikaalsed tugevad triibud kui ka õied vaibal.

4. Mööbel ning fotod/maalid: Hea vana nipp on paigutada kitsamale kohale peegel, mis loob justkui suurema ruumi ja annab juurde valgust. Kui mööbel on olnud aastaid ühel ja samal kohal, siis lihtsa ümberpaigutamisega saab tekitada tunde täiesti uuest toast. Avarust saab tuppa, kui paigutame suuremad diivanid ja mööbliesemed seina äärtesse, väiksemad ruumi keskele. Raamaturiiuli või diivani võib paigutada toa keskele, poolitamaks elutuba ja söögituba. Samas on oluline, et tuba ei oleks mööblist ülekoormatud, siinkohal võib mõelda, et ehk toob värskust juurde mõne mööblieseme eemaldamine toast. Kui mööbli ümberpaigutamine ei tule kõne alla, siis võib mõelda fotode vahetamisele pildiraamides või maalide asukoha muutmisele.

5. Lilled: Absoluutselt parim viis luua kevadist meeleolu, on panna vaasi kimp tulpe või   nartsisse.  Lillede värske ja hea aroom loob päikeselise kevade tunde. Võib ka mõelda suurele põrandavaasile, kuhu kevadised puhkenud oksad vette torgata.

6. Koristus: Korralik kevadpuhastus käib kindlasti asja juurde. Uute kardinate efekt on maksimaalne, kui aknad on pestud. Käi üle uksed ja seinad niiske lapiga. Võta tolmuimejaga üle ka diivanid, padjad, voodi, toolikatted jmt kohad, mida sa  muidu ei puhasta tolmuimejaga. Võimalusel vii tekid/padjad keemilisse puhastusse või õue tuulduma.

7. Asjad, mida ei  ole tegelikult vaja: Vaata kriitilise pilguga üle asjad oma kodus. Viska välja kõik, mis on  kogunenud kappidesse, toa nurka või trepi alla, ja mida ei ole kasutatud vähemalt pool aastat või rohkemgi. Näiteks riided, laste mänguasjad, köögiseadmed, nõud või kujud, viimased lihtsalt selle pärast, et nad on olemas, aga ei oma materiaalset ega emotsionaalset väärtust.

8. Üks töö/tuba korraga: Et mitte muuta kodu värskendamine ja korrastamine tüütuks ja ülejõukäivaks kohustuseks, on soovitav töid teha ühekaupa, aknad ja kardinad üks päev, asjade sorteerimine/ära viskamine teine päev jne.

9. Midagi ka Sinu hingele:  Peale suurpuhastus on õige aeg iseenda premeerimiseks – broneeri aeg juuksurisse, värskenda oma kosmeetikakotti mõne uue jumestustootega, täienda oma garderoobi mõne kevadise rõivaeseme või rõõmsailmelise ehte/salliga ja kostita ennast šokolaadikoogiga. 

Margit Alloja, Uus Maa Kinnisvarabüroo maakler