Karmo Karelson

Karmo Karelson

Kinnisvaramaakler
Büroo: Tallinn, Uus Maa City
karmo.karelson@uusmaa.ee
+372 56 88 77 56

Suhtlen:

Vaata kõiki minu pakkumisi


Minust

Oma 8 aastase kinnisvaramaakleri kogemuse juures olen peamiselt olnud seotud elukondliku kinnisvaraga, kuid oman märkimisväärset teadmistepagasit ning kokkupuudet ka ärikinnisvaras.
Minu müügikogemus on tulnud ca 5a jooksul, juhtides uusarenduse müügiprojekte Tallinnas.

Peamine erinevus hea ja väga hea maakleri vahel tuleb olukorrast, kuidas ta suudab ennast ostja või müüja positsiooni asetada. Tihtipeale teevad head maaklerid ühe nädala või kuu jooksul sama palju kinnisvaratehinguid kui kodu ostja/müüja kogu oma elu jooksul. Väga head maaklerid teevad tehinguid ilmselt veel rohkem, kuid oluline on siiski võtta igat tehingut eraldiseisvalt ning mitte laskuda igapäevarutiini. Oma töös lähtun ostja ja müüja kokkupuutest kinnisvaraga ning võtan aluseks kogu tehingu protseduuri vältel just osapoolte vajadused ja soovid. Vastasel juhul on oht, et tähelepanematusest võivad jääda olulised asjad edastamata, mis omakorda tekitavad tehingu jooksul inimestes hirmu, annavad alust tehingujärgselt pettumuseks ning seetõttu võib kogu tehing lõppeda osapooltele ebameeldiva emotsiooniga, halvimal juhul isegi aastaid hiljem.

Kõige olulisem maakleri jaoks on mõista – ta viib läbi tehingut inimeste vahel, kes ei oma teadmisi ning kogemust kinnisvara valdkonnas, kuid samal hetkel on need inimesed langetamas eluliselt üht suurimat otsust.

Olen seadnud oma eesmärgiks viia osapooled tehingust läbi selliselt, et emotsioonid ka peale tehingut oleksid head ning inimesed õnnelikud. Mis võib olla koduga seotud küsimuste juures halvem kui pettumus, kahetsus ja säästudega riskimine?

Kinnisvaraga kokkupuutuva karjääri jooksul olen osalenud ca 500 tehingu juures, enamus neist tehingu osapoolena ning saan kogemusest öelda, et iga olukord on olnud omamoodi erinev – tänu müüdavale kodule, tehingu osapooltest tulenevatest olukordadest või hoopis sellesse puutuva juriidika tõttu. Kuna kinnisvaraga seotud tehingutega enamasti kaasnevad ka suured summad ning kodu ostu puhul tihti ka suur osa kui mitte kogu olemasolevate säästude panustamine, pean väga oluliseks, et inimene otsustaks teadlikult, missugust tehingut on ta tegemas. Olen näinud, et paljud inimesed soovivad konsultatsiooni, kuid kahetsusväärselt küsitakse seda tihti alles siis, kui esmased kokkulepped osapoolte vahel on juba tehtud ning neid muuta, ilma täiendavate kuludeta, on pea võimatu. Kusjuures juba kokku lepitud tingimused ei pruugi alati olla tasakaalus (tehingu hind, garantiitingimused on vähesed näiteid), seepärast aitab eelnev konsultatsioon eos kitsaskohti välja tuua ja seeläbi ka tagasilööke vältida.

Kui Sul on jäänud siiani küsimus, mis eristab head maaklerit väga heast, siis leiad minu kontaktid siit samast lehelt – helista või kirjuta mulle ning ma selgitan Sulle oma kogemustest lähemalt!

Vaata kõiki minu pakkumisi

Kontori asukoht

Kinnisvaraturu analüüs ja info

Märts 2020
Korteritehingute arv Tallinnas (y-to-y)
-16,6%
687
Korteritehingute mediaanhind Tallinnas (y-to-y)
10,4%
1994€/m²
Uusarenduste laojäägi realiseerimine
-2,7 kuud
8,5 kuud
A-klassi büroopindade vakants
5%
sama
A-klassi büroopindade keskmine m² üürihind
3,3%
15,5 €/m²
A-klassi büroopindade tootlus
-0,1pp
6,15%
Vaata täpsemalt

Soovid igakuist analüüsi ja infot enda e-mailile?

E-maili sisestamisega lubad meil endale Uus Maaga seotud infot edastada. Soovi korral saad oma eelistusi täpsustada meie esimeses kirjas.